کمپرسور

هوای فشرده یکی از منابع گران قیمت انرژی در هر واحدی می باشد. بیشتر صنایع به نحوی از هوای فشرده کمپرسور یا کمپرسور اسکرو استفاده می کنند، خواه برای به کار انداختن یک وسیله هوای ساده یا برای کارهای پیچیده تر نظیر استفاده در ابزارهای بادی. مطالعات صورت گرفته حاکی از آن است که نزدیک به 10 درصد از کل انرژی مصرفی صنایع، برای تولید هوای فشرده به کار می رود .

در برخی از واحدها، این مقدار به 30 درصد یا بیشتر نیز افزایش پیدا می کند . ما بر آن هستیم که با مشاوره درست و اصولی در جهت تامین هوای فشرده مصرف کنندگان عزیز را در راستای بهترین انتخاب و با صرفه ترین خرید که از نظر هزینه تولید بسیار مهم است، راهنمائی کنیم.

ضرورت استفاده از هوای فشرده درصنعت امروز و جایگاه کمپرسور به عنوان قلب تپنده کارخانه صنعتی و دومین نیروی تامین کننده بعد از برق و استفاده از کمپرسور اسکرو خوب و با کیفیت تضمین کننده مرغوبیت کالای تولیدی شماست و از آنجائیکه سیستم های پنوماتیک توسعه و جایگزینی رو به رشدی در صنایع مختلف از قبیل خودروسازی ، غذایی ، بسته بندی ، شیمیایی ،داروئی ، بهداشتی ، نساجی ، لوازم خانگی ، و … دارد لذا اهمیت وجود کمپرسور مناسب در خط تولید چند برابر می شود .

لازم بذکر است محصولاتی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند که در مقابل قیمت پائین ، کیفیت بالائی داشته باشد نه اینکه کیفیت بالا را با قیمت بالا ارائه نماید .لذا شرکت آریا کمپرسور تبریز در همین راستا با مد نظر قرار دادن ساخت کمپرسور عالی و با کیفیت ، بهای تمام شده پائین تری ارائه مینماید تا مورد قبول مشتریان واقع گردد.

کمپرسور اسکرو
کمپرسور اسکرو

شرکت آریا کمپرسور تبریز کمپرسورهای Oilinject که بهترین و مقرون به صرفه ترین نوع کمپرسورهای مورد استفاده در صنایع مختلف می باشند را با نام تجاری TYPHOON به بازار عرضه می نماید . ظرفیتهای تولید این محصول طبق جدول فنی از 1000 تا 65000 لیتر می باشد که هر رنج تولیدی قابلیت کار کردن در فشارهای7bar، 8.5bar، 10bar، 13bar را دارد.

با توجه به اینکه 10 درصد از کل انرژی مصرفی ، جهت تولید هوای فشرده بکار می رود ، کیفیت قطعات بکار رفته در داخل کمپرسور بسیار حائز اهمیت است . انتخاب صحیح قطعات ، استفاده از برندهای مطرح اروپائی ،چیدمان و طراحی داخل کمپرسور باعث راندمان بالای کمپرسور اسکرو اویل اینجکت خواهد شد و انجام این کار نهایتاً هزینه تولید هوای فشرده را در کارخانجات کاهش خواهد داد و با توجه به گرانی انرژی مسلماً صاحبان صنایع خواسته و ناخواسته به این کار رو خواهند آورد که کمپرسور و تجهیزات جانبی هوای فشرده ای را انتخاب نمایند که در پایان هزینه تولید هوای فشرده پایینی داشته باشند .و نیز علاوه بر هزینه تولید هوای فشرده ، استفاده از قطعات با کیفیت در راندمان تولید به طور مستقیم دخیل بوده و کارکرد دائم کمپرسور باعث افزایش راندمان تولید خواهد شد.

قطعات مورد استفاده در کمپرسورها و کمپرسور اسکرو

واحد هواساز  ( Airend ) :

واحد هواساز در داخل کمپرسور به عنوان قطعه اصلی محسوب می گردد، انتخاب واحد هواساز سایز مناسب از برندهای مطرح مانندGardner Denver فنلاند – AERZEN & ROTORCOMP آلمان باعث افزایش راندمان کمپرسور در ظرفیتهای تولیدی مختلف خواهد شد . با توجه به نقشه های فنی و گرافهای فنی واحد هواساز ( Airend ) سعی در انتخاب واحدهائی جهت نصب در کمپرسور می گردد که حداقل R.P.M ( دور ) واحد هواساز را داشته باشند. در واقع هر چقدر واحد هواساز در دورهای پایینتری کار کند به همان میزان کیفیت و ماندگاری واحد هواساز بالاتر خواهد بود ، یعنی راندمان واحد هواساز تابعی از کارکرد در دورهای پایین تر می باشد .

اویل کولر و افتر کولر ( After cooler and oil cooler ):

واحد خنک کاری کمپرسور رادیاتی است از جنس آلومینیوم که تحت خلا جوشکاری شده و تا 20bar فشار تست میگردد . انتخاب رادیاتور با کیفیت در راندمان کمپرسور بسیار نقش مهمی دارد ، بدلیل اینکه هر چه میزان روغن ورودی به داخل رادیاتور حجم بالائی داشته باشد به همان میزان خنک کاری روغن به سهولت انجام خواهد شد و خنک کاری روغن نقش بسیار مهمی در کارکرد واحد هواساز دارد. این رادیاتورها از دو قسمت تشکیل شده است که قسمت بزرگتر آن مربوط به خنک کاری روغن و قسمت کوچکتر آن مربوط به خنک کاری هوای فشرده می باشد . روغن در رادیاتها علاوه بر عبور از منافذ ریز رادیاتها که با فشار بالا انجام می شود توسط فن دمنده که در پشت رادیات قرار می گیرد ، خنک می گردد.

آنلودر ولو و مینیمم پرشر ولو ( Unloader valve and minimum pressure valv ) :

آنلودر ولو و منیمم پرشرولو دو قطعه مجزا هستند که آنلودر ولو جهت تنظیم هوای ورودی در حالت لود و قطع هوای ورودی در حالت آنلود انجام وظیفه می کند . این عمل توسط شیر برقی از قسمت تابلو برق دستگاه کنترل می گردد، آنلودرهای مصرفی در کمپرسورهای صنعتی تولید شده در شرکت آریا کمپرسور تبریز از برند VMC ایتالیا بوده و سایزهای مختلف آن در ظرفیتهای مختلف کمپرسور بکار میرود این سایزها با مدل های مشخص R20 ,R40 , R90 , RH38 , RB60 , RB80 , RH100 نام گذاری و بر روی دستگاه نصب می گردد، دلیل انتخاب این آنلودرها طراحی ویژه آن می باشد که در هنگام سرویس و تعمیرات در سریعترین زمان ممکن کار سرویس انجام می گیرد و این بدلیل وجود اورینگ ، پکینگ  و بلوکه خاص طراحی شده آن می باشد .
می نیمم ها :  قطعاتی هستند که در بالای رسیور روغن نصب می گردد و وظیفه نگه داشتن فشار هوای تولیدی را تا فشار 4.7bar را دارد . این عمل جهت چرخش روغن در سیستم داخلی کمپرسور می باشد . این قطعه نیز ساخت شرکت VMC ایتالیا بوده و از کیفیت بالائی برخوردار است. این قطعات با مشخصات فنی G نام گذاری شده و مورد استفاده قرار می گیرد که مدل های آن شامل G25 – G35 – G40 – G50 – G60  می باشد که در کمپرسورهای مختلف سایزهای مختلف آن کاربرد دارند.

الکتروموتور ( Electromotor ) :

اهمیت کیفیت الکتروموتورها به مانند واحدهواساز بسیار مهم و حائز اهمیت است ، استفاده از الکتروموتورهای با کیفیت بالا باعث راندمان بالای دستگاه کمپرسور خواهد شد . الکتروموتورهای منتخب شرکت آریا کمپرسور جهت ساخت کمپرسور مربوط به شرکتهای موتوژن و جمکو می باشد البته در صورت نیاز مشتری به الکتروموتورهای اروپایی شرکت آریا کمپرسور نیز می تواند همراه با مشتری و جهت رضایت ایشان از الکتروموتورهای اروپایی مانند ( ABB , LOHER , WAT , WESTEL , SIMENS , WEG , CEG )  نیزاستفاده نماید . الکتروموتورها کلاس F و دارای IP55 ld fhan.
قابل ذکر است الکتروموتورهای منتخب از شرکت جمکو JEMCO شامل دو سال گارانتی تعویض الکتروموتور می باشد که برگ گارانتی نیز هنگام راه اندازی به مشتری تحویل داده خواهدشد .

تابلو برق : بصورت آنالوگ یا PLC

تابلو برق کمپرسور مسئولیت Stop – Start کمپرسور را بر عهده دارد. تمامی مراحل کار دستگاه کمپرسور اعم از Start Fan – Unload – Load ثبت خطاهای ایجاد شده در سیستم توسط تابلو برق انجام می گیرد . قطعات استفاده شده در تابلو برق در قسمت مدار قدرت از برند کارخانه LG بنام LS می باشد . شرکت آریا کمپرسور تبریز بدلیل استفاده از قطعات بزرگتر از سایز معمولی خود در تابلو برق دستگاهها باعث شده است که آمار بسیار پایینی از ایرادات بوجود آمده در قسمت الکتروموتور را داشته باشد به عنوان مثال برای کمپرسورهای 22kw از قطعات 30kw استفاده کرده است. این کار باعث شده که هم قطعات اصلی تابلو برق در سطح بالائی از ایمنی نگهداری شوند و هم اینکه الکتروموتور سالم بماند. PLC های مورد انتخاب و استفاده شرکت آریا کمپرسور تبریز مربوط به شرکت ARSIN می باشد که تنها دلیل انتخاب این نوع PLC این است که خدمات پس از فروش سریع و به موقع دارد. PLC ها با برند خارجی مانند Air maiker به هیچ عنوان خدمات پس از فروش قابل دسترسی را ندارند و با توجه به اهمیت خدمات پس از فروش این موضوع مورد توجه کارشناسان شرکت قرار گرفته است. قطعه دیگری که در کنترل کارکرد کمپرسور نقش دارد ترانسیورز ( ترانسمیتر ) می باشد که این قطعه نیز سعی شده از برندهای خارجی مرغوب مانند Keller آلمان استفاده گردد وظیفه این قطعه تبدیل فشارکاری مکانیکی به الکترونیکی می باشد و با توجه به ارسال فرمان به PLC قابلیت Load و Unload کردن سیستم را فراهم می کند.

انتقال قدرت در کمپرسور اسکرو :

مهمترین مساله در بحث راندمان بالای دستگاه کمپرسور، انتقال قدرت از الکتروموتور به واحد هواساز می باشد و این مسئله بایستی با دقت بالائی انجام شود چرا که در دورهای بالا در صورتیکه اتقال قدرت با حساسیت بالا انجام نشود ، مشکلات عدیده ای را از نظر پاره شدن زود به زود تسمه ها، آسیب بلبرینگ ها ، بیرینگها و کاهش عمر الکتروموتور و واحد هوساز را باعث می گردد.
جهت انجام آسان و سریع این امور شرکت آریا کمپرسور تبریز دو روش را در انتقال قدرت به کار می گیرد .

۱
انتقال قدرت به روش پولی تسمه :
در این روش از پولی های تیپرلاک بوش ( 98% افیشنسی ) استفاده میگرد که این دو پولی توسط تسمه به یکدیگر کوپل شده و انتقال قدرت از الکتروموتور به واحد هواساز را انجام می دهند . در این روش با تغییر سایز پولی ها می توان دورهای مختلفی را از واحد هواساز برای تولید هوای فشرده گرفت .

۲
انتقال قدرت به روش کوپل مستقیم :
در این روش الکتروموتور واحد هواساز در یک راستا مقابل هم قرار می گیرند که بطور مستقیم دور نامی الکتروموتور به واحد هواساز انتقال می یابد یعنی واحد هواساز فقط می تواند در دور نامی التروموتور کار بکند .

شرکت آریا کمپرسور تبریز

کوپل مستقیم را با روش منحصر به فردی انجام میدهد در این روش از هاوزینگ استفاده میگردد که بصورت کامل واحدهواساز را به الکتروموتور کوپل می کند و میزان خطا را به صفر می رساند . این روش باعث کاهش تنش در سیستم انتقال قدرت می گردد و میزان لرزه در این سیستم بسیار پائین می باشد . انتخاب اندازه کوپلینگها براساس نیاز توسط کارشناسان فنی شرکت انجام می شود .

در بحث انتقال قدرت به روش کوپل مستقیم موضوعی که اهمیت دارد این است که دقیقاً دور نامی الکتروموتور (3000R.P.M) به واحد انتقال می یابد و اگر طراحی دستگاه طوری باشد که واحد هواساز با دور نامی بچرخد نیاز به استفاده از اینورتر در کمپرسور کاملاً نیاز خواهد بود . استفاده از اینورتر علاوه بر کنترل دور در بحث Saving انرژی نیز نقش خود را ایفا می کند . در دنیای امروز که هزینه های انرژی بسیار بالاست Saving انرژی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد. در واقع درایو اینورتر نسبت به نیاز مصرف کننده دور الکتروموتور را تنظیم کرده و از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند .

مزیت کمپرسورهای سری تایفون :

۱ انجام سریع سرویس کمپرسور به دلیل طراحی خاص جهت به حداقل رساندن زمان انجام سرویس

۲ استفاده از الکتروموتورهای ساخت داخل مانند جمکو- موتوژن

۳ استفاده از رادیاتهای سفارشی جهت ورود حجم بالای روغن به داخل رادیاتور

۴ استفاده از فن مجزا جهت خنک کاری روغن موجود در رادیاتور

۵ استفاده از کنتاکتورهای سایز بزرگ جهت بالا بردن ایمنی الکتروموتور

۶ استفاده از شیر برقی مجزا جهت جلوگیری از آسیب واحد هواساز در هوای سرد زمستان

۷ استفاده از قطعات الکترونیکی ساخت داخل جهت سهولت در انجام خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات

۸ مزیت اصلی کمپرسورهای سری تایفون ،رسیور خوابیده 2 مرحله ای است که این رسیور جهت جلوگیری از خروج بیش از حد روغن توسط کادر فنی شرکت آریا کمپرسور تبریز طراحی گردیده است ،که در کمپرسورهای 18.5 تا 400 کیلووات مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت این رسیورها هنگامی اهمیت پیدا می کند که نقش روغن در داخل کمپرسور را مورد بحث قرار دهیم :

روغن در داخل کمپرسور: 1- خنک کاری واحد هواساز 2- روانکاری واحد هواساز

در کمپرسور اسکرو اویل اینجکت ( Screw compressors Oil inject ) روغن بصورت پاششی بر روی روتور واحد هواساز ( Air End ) ریخته می شود . این عمل باعث میکس شدن روغن و هوا در مسیر تولید هوای فشرده در داخل رسیور می گردد که بدلیل برخورد مستقیم روغن و هوا به فیلتر سپراتور (Seprator Filter )کمپرسورهای اسکرو دارای حجم بالائی از بخار روغن در خروجی کمپرسور می باشند .

این مشکل اساسی در کمپرسورهای اسکرو اویل اینجکت (Screw compressors Oil inject ) ، در کمپرسورهای ساخت آریا کمپرسور تبریز بدلیل استفاده از رسیور خوابیده دو مرحله ای به پائین ترین حد خود رسیده است .

جدول فنی انتخاب کمپرسور اسکرو

راهنمای انتخاب کمپرسور