نصب و راه اندازی

۱ کمپرسور را به وسیله جرثقیل مطابق شکل های زیر در محل مناسب خود قرار دهید.
( برای جلوگیری از آسیب و صدمه به کاناپه از تسمه های پهن و طولانی استفاده شود. )

۲ استفاده از جای قلاب در کمپرسور های سایز بزرگ جهت حمل دستگاه

۳ نکته: قابلیت حمل و نقل با لیفت تراک از زیر شاسی امکان پذیر است .

۴ محل مناسب قراردادن کمپرسور محلی کاملا صاف و تراز می باشد . همچنین کمپرسور باید به سالن مصرف هوای فشرده نزدیک باشد تا افت فشار در هوای فشرده ایجاد نشود و نباید از تابلوی برق اصلی دور باشد تا افت ولتاژ در برق ورودی کمپرسور ظاهر نشود.

بهتر است اتاقی مناسب برای کمپرسور و تجهیزات در نظر گرفته شود . این اتاق باید دارای تهویه مناسب باشد. از قرار دادن کمپرسور زیر نور آفتاب ، برف و باران اکیدا خودداری کنید.

۵ فاصله کمپرسور از دیوار و موانع اطراف حداقل باید 1 متر باشد و در دستگاههای 55 کیلووات به بالا این فاصله باید حداقل 1.5 متر باشد.

۶ جلوی شبکه رادیاتور باید باز باشد و در راستای تجهیزات قرار نگیرد و همچنین امکان تهویه هوای گرم خارج شده از رادیات به بیرون از اتاق وجود داشته باشد.

۷ هوای ورودی به اتاق کمپرسور باید تمیز ( عاری از گرد و خاک ) بوده و دمای بالائی نداشته باشد. از قرار دادن کمپرسور و تجهیزات در مجاورت دستگاههائی که دمای بالا تولید می کنند و دستگاههای آلاینده محیط مانند دستگاههای رنگ پودری اکیدا خودداری نمائید.

۸ کمپرسور و مخزن باید طوری قرار گیرد که تابلو برق کمپرسور و گیج مخزن در یک نگاه کاملا دیده شود تا بتوان گیج فشار مخزن و نشانه ای که تابلو برق نشان می دهد را باهم مقایسه کنیم .

۹ فاصله بین کمپرسور و مخزن حداقل 2 متر و حداکثر 5 متر باید باشد و در دستگاههای بزرگتر از 55 کیلووات حداقل 3 متر و حداکثر 8 متر باید باشد. فاصله بین بقیه تجهیزات از یکدیگر حداکثر 3 متر باید باشد.

نقشه نصب کمپرسور به یکی از 3 حالت ذیل می باشد:

۹-۱
نقشه نصب کمپرسور با تجهیزات جانبی و درایر تبریدی

۹-۲
نقشه نصب کمپرسور با تجهیزات جانبی و درایر جذبی

۹-۳
نقشه نصب کمپرسور با تجهزات جانبی و بوستر

مهم ترتیب استقرار تجهیزات در عملکرد آنها مهم بوده و حتما باید محل صحیح در جانمائی رعایت گردد.
بعد از قراردادن کمپرسور و تجهیزات در محل مناسب خود ، ‌نوبت به لوله کشی و ارتباط دادن کمپرسور و تجهیزات بهم میرسد که اغلب بر عهده مشتریان عزیز می باشد.

جنس لوله مورد استفاده لوله آهنی مانسمان ،‌لوله گالوانیزه یا لوله پلاستیکی با قابلیت تحمل فشار 16 بار برای خطوط بدون بوستر و برای خط فشار قوی بعد از بوستر استفاده از لوله فلزی مانسمان فشار قوی الزامی است.

۱۰ سایز لوله های مورد استفاده بین کمپرسور و تجهیزات حتما باید برابر خروجی کمپرسور باشد. فلنج های قرار گرفته مقابل خروجی کمپرسور و مقابل ورودی و خروجی تله آبگیر فلنج های جوشی برای لوله کشی به روش جوشکاری بوده و در صورت استفاده از لوله گالوانیزه یا پلاستیکی ، اتصالات تغییر خواهد یافت.

۱۱در صورت برابر نبودن فلنج کمپرسور و ورود و خروج تجهیزات باید تبدیل برای آنها در نظر گرفته شود تا سایز لوله کشی تغییر نکند . به عنوان مثال اگر خروجی کمپرسور ½1 اینچ است و ورود و خروج مخزن 2 اینچ ،‌ باید تبدیل 2 اینچ به ½1 اینچ برای ورود و خروج مخزن در نظر گرفته شود.
ورودی تله آبگیر از بغل و خروجی آن از بالای آن می باشد. ورودی مخزن از پائین و خروجی آن از بالا می باشد.

۱۲حتما باید بین تله آبگیر و مخزن شیر دستی در نظر گرفته شود. اکیدا از به کار بردن شیر یکطرفه خودداری نمائید چرا که ارتباط بین مخزن و کمپرسور قطع میشود و کمپرسور از فشار مخزن بی اطلاع می ماند و عملکرد کمپرسور دچار اختلال میشود.
مسیر بای پس بعد از مخزن باید در نظر گرفته شود، چرا که درصورت تعمیرات خط درایر باید از این مسیر استفاده شود.
در ابتدا و انتهای خط درایر باید دو عدد شیر دستی در نظر گرفته شود.
نحوه جانمائی تجهیزات متناسب با فضای موجود در اتاق کمپرسور ، قابل تغییر می باشد به شرطی که تمام مواردمهم فوق در هر حالت رعایت شود. می توان تجهیزات را به صورت خطی ، Lشکل ، منحنی و … بدون پیچ و خم زیاد نصب نمود بنحوی که باعث افت فشار در خطوط مصرف نگردد.

۱۳پس از اتمام عملیات نصب ، استفاده از Uشکل در خروجی اتاق کمپرسور و نصب شیر دستی یا اتوماتیک در زیر آن می تواند در تخلیه رطوبت جمع شده در لوله های خط مصرف موثر باشد.
سایز لوله خط مصرف هوای فشرده باید 1/5 برابر لوله کشی بین کمپرسور و تجهیزات باشد . برای مثال در صورت 1 اینچ بودن لوله کشی کمپرسور و تجهیزات ، لوله کشی خط مصرف باید ½1 اینچ باشد.

۱۴ رعایت نکات زیر در لوله کشی داخل سالن میتواند موثر باشد :

۱۴-۱
گرفتن انشعابات از بالای لوله مصرف هوای فشرده ( جهت جلوگیری از ورود رطوبت ته نشین شده )

۱۴-۲
ارتباط دادن ابتدا و انتهای لوله هوای فشرده ( رینک کردن ) جهت جلوگیری از افت فشار در کل مسیر

۱۵ انتخاب کابل مورد نیاز برای کمپرسور :
در جدول ذیل ستون عمودی سمت چپ نشانگر شماره کابل و ستون افقی بالا مسافت تابلو برق اصلی کارخانه تا پای کمپرسور و خانه های میانی مقدار حداکثر آمپر مصرفی کمپرسور را نشان می دهد و با توجه به اینکه آمپر مصرفی دو برابر کیلو وات موتور در نظر گرفته می شود می توان سایز کابل مناسب را برآورد کرد.
مثال : کابل شماره 10 در فاصله 150 متر قادر به تحمل 33 امپر می باشد.

۱۶
کابل کمپرسور بصورت مستقیم از تابلوی اصلی و بدون انشعاب و از جنس معتبر انتخاب و تا پای کمپرسور کابل کشی گردد. بعد از اتمام لوله کشی و کابل کشی 1 نفر اپراتور شایسته جهت کار با دستگاه انتخاب و پس از مطالعه کامل با دستگاه و آشنایی با دستگاه جهت هماهنگی راه اندازی و نگهداری های بعدی با واحد خدمات پس از فروش تماس حاصل نمائید .