تعویض روغن کمپرسورهای برودتی

جهت تعویض روغن باید به تابلو کمپرسور دقت کرد که روغن مخصوص به آن کمپرسور استفاده شود ولی در کل روغن کمپرسور های بیتزر gs4 و کمپرسورهای کوپلند لس3 میباشد.

روغن کمپرسورهای برودتی هر چند وقت یکبار بدلیل کثیفی یا آلوده شدن باید عوض شود جهت این کار باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد :

  1. ابتدا شیر مکش و رانش کمپرسور را بسته و گاز داخل کمپرسور را بسته و گاز داخل کمپرسور را تخلیه می کنیم.
  2. برق هیتر ( گرم کن ) روغن را قطع کرده تا هنگام تخلیه روغن ، هیتر نسوزد.
  3. پس از تخلیه کامل گاز ، درب تخلیه روغن را که در پایین ترین قمت کمپرسور قرار دارد باز کرده و روغن معیوب را در یک ظرف تخلیه می کنیم .
  4. در مقابل درب تخلیه روغن یک فنر و یک فیلتر توری فلزی وجود دارد که باید حتما با یک محلول مثل نفت شستشو شده و کاملا خشک شوند. در صورت کثیف بودن این فیلتر روغن افت می کند و روغن کاری کمپرسور به خوبی انجام نمی شود .
  5. توری فلزی ، فنر و درب تخلیه را به ترتیب همان گونه که باز کردیم می بندیم و پیچی که مخصوصه تزریق روغن می باشد را باز می کنیم.
  6. روغن را توسط قیف مخصوص تا اندازه استاندارد که دو سوم شیشه نمایشگر است می ریزیم . ( معمولاً یک برچسب که اندازه روغن را مشخص می کند کنار این شیشه متصل شده )
  7. حال باید تمام مغزی هایی که باز کردیم را بسته و کمپرسور را وکیوم کنیم اما اگر وکیوم در دسترس نبود می توان قبل از بستن مغزی ورودی روغن ، کمی شیر مکش کمپرسور را باز کرده تا کمی گاز از قسمت ورودی روغن خارج شود که هوایی در محفظه کمپرسور باقی نماند .
  8. درب پوش را بسته شیرهای کمپرسور را باز می کنیم و پس از تست درب پوش هایی که باز کردیم سیستم آماده روشن شدن می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *