خشک کن هوای کمپرسور (درایر تبریدی)

وسیله ای جهت جلوگیری از انتقال بخار آب به داخل دستگاههای مصرف کننده هوای فشرده می باشد . این درایرها توسط سیستم تبرید با رساندن دمای داخل اوپراتور به نقطه شبنم ۳ درجه سانتی گراد،کار آب گیری را انجام می دهند.
شرکت آریا کمپرسور تبریز از حدود سال 86 بر آن شد که بدلیل مشکلات بوجود آمده در درایرهای تبریدی وارداتی، خود به تولید درایر تبریدی بپردازد که در ابتدای تولید هزینه های بالائی جهت مطالعه، طراحی، امکان سنجی و عملیاتی کردن این درایرها صرف کرده است . یکی از مشکلات اساسی درایرهای تبریدی وارداتی، خدمات پس از فروش آنها می باشد این هزینه بالای خدمات پس از فروش جهت انجام سرویس و تعویض قطعات یکی از مشکلات اساسی این درایرها می باشد .

مزایای درایرهای تبریدی ساخت شرکت آریا کمپرسور تبریز ( خشک کن برودتی ) :

دارای اواپراتور با بدنه فلزی که از لوله های مانسمان بدون درز ساخته شده می باشد . این اواپراتورها پس از ساخت توسط گالوانیزه گرم جهت جلوگیری از زنگ زدگی آبکاری می گردد. مزیت اصلی اواپراتورها این است که هنگام فریز کردن سیستم هیچ گونه ترکیدگی در اواپراتور حادث نمی شود که در مقایسه با سیستم اواپراتورهای وارداتی بسیار ایمنی بالائی دارند.
–    استفاده از قطعات تبرید که همگی از منابع داخلی تامین می گردد و در بحث خدمات پس از فروش نیازمند هیچ گونه وابستگی به قطعات وارداتی خارجی نمی باشد .
–    بدلیل تولید داخلی بودن این درایرها از نظر خودکفائی، حمایت از تولید داخل، اشتغال زائی و جلوگیری از خروج ارز بسیار حائز اهمیت است.