انتقال هوای فشرده به دستگاههای پنوماتیک جهت مصرف ( لوله کشی Piping )

بعد از تولید هوای فشرده انتقال آن به دستگاههای پنوماتیک به طرز صحیح ، دارای اهمیت زیادی است. در اتقال هوای فشرده باید مواردی را در نظر گرفت که به طور خلاصه عبارتند از :

1 ) محاسبه ی صحیح قطر لوله، که دستگاه پنوماتیک با کمبود هوای فشرده مواجه نگردد.
2 ) شیب صحیح لوله کشی
3 ) در نظر گرفتن طرح توسعه و یا افزایش تولید با افزایش دستگاههای جدید پنوماتیک
4 ) انشعاب صحیح از لوله های اصلی
5 ) جنس لوله باید متناسب با شرایط محیطی و نوع تولید انتخاب شود.
6 ) روش لوله کشی صحیح در سالن یا سالن ها رعایت گردد.

لوله کشی مناسب و صحیح نقش بسزایی در انتقال هوای فشرده دارد که قطر لوله در کاتالوگهای دستگاههای پنوماتیک ذکر شده و با در نظر گرفتن طرح های توسعه ی آینده و برای جلوگیری از افت فشار باید به درستی محاسبه شود.( لازم به ذکر است که افت فشار مخزن هوای فشرده تا دستگاه مصرف کننده تا 1/0 بار مجاز است .)
در لوله کشی باید به لوله ها شیب داد ( از ابتدا تا انتهای سالن 1/0 الی 2/0 باید دارای شیب باشد ) تا قطرات احتمالی آب موجود در هوای فشرده بر اثر جاذبه به سمت خروجی های آب mater trap نام دارد رفته و از سیستم خارج شود.
جنس لوله باید متناسب با شرایط محیط و نوع تولید انتخاب گردد.اگر جنس لوله از نوع پلاستیکی و لاستیکی را مورد بررسی قرار دهیم ، دارای مزایا و معایبی است .
یکی از مهمترین هزینه هایی که شرکت در نصب تولید متحمل می شود ، هزینه ی لوله کشی است . لوله کشی هوای فشرده با لوله های لاستیکی و پلاستیکی سریع ، ساده و ارزان است و ضد زنگ بودنش از مزایای لوله های لاستیک و پلاستیکی است. اما در مقابل درجه حرارت بالا و نیز تابش طولانی نور خورشید ،آسیب پذیر هستند.
روشهای لوله کشی هوای فشرده :
1- انشعابی : در لوله کشی انشعابی یک خط اصلی وجود دارد که خطهای فرعی از آن منشعب میگردد و در این روش رعایت شیب 1 الی 2 درجه الزامی است و در انتهای خط محلی برای خروج قطرات احتمالی موجود در هوای فشرده است .
2- حلقوی : در این روش ، لوله کشی به حالت حلقوی است و از مزایای حلقوی بودن لوله کشی این است که چون مسیر کلاًبسته است فشار در همه جای خط یکسان است .
3- شبکه ی متصل به هم : در سیستم شبکه ی متصل به هم ،مانند روش لوله کشی حلقوی مسیر بسته است و فشار در همه جای خط یکسان است و مزایایش نسبت به 2 روش قبلی این است که اگر تعمیراتی در یک جای خط پیش بیاید ، شیرهای اصلی مربوطه را بسته و میتوان لوله را تعمیر و یا حتی عوض کرد.
در لوله کشی از جنس لوله های لاستیکی ، پلاستیکی ، فلزی ، گالوانیزه ، مسی ، لوله سیاه ، لوله سفید و … استفاده می کنند . بهترین نوع اتصالات نوع جوشی است که خط نشتی را به حداقل می رساند و در مسیرهایی که پیچ و خم زیادی دارد از لوله کشی لاستیکی و پلاستیکی استفاده می کنند.
بررسی نشت هوا در لوله کشی و دستگاههای پنوماتیک : برای بازرسی فنی نشت اتصالات لوله کشی ،مخزن و تجهیزات و همچنین اتصالات داخل ماشین هوای فشرده را بررسی می کنند . نشت هوا در لوله کشی ها که قسمت عمده نشت از همین جا انجام میگیرد ، باید بازرسی فنی انجام گیرد.
دلیل نشت هوا از لوله کشی میتواند به دلیل فرسودگی و زنگ زدگی ، استاندارد نبودن اتصالات ، نداشتن عایق نشت و یا دنده به دنده بسته نشدن اتصالات باشد . برای بازرسی نشت از لوله کشی ، زمانی که تولید وجود ندارد شیرهای ورودی و خروجی لوله کشی را که فشار مناسب در داخلش وجود دارد را بسته و با توجه به گذشت زمان از روی درجه نشاندهنده فشار بارسی می کنند .
برای بازرسی فنی نشت مخزن زمانی که تولید وجود ندارد ، 8 ساعت مخزن پر از هوای فشرده ( در صورت امکان 24 ساعات ) را بسته و از روی عقربه ی نشان دهنده ی فشار می توان نشت یا عدم نشت مخزن را متوجه شد . نشت مخزن میتواند از شیرهای ورودی و خروجی ، درپوشهای نظافت ، عقربه های نشان دهنده حرارت و فشار باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *