تماس با ما

انواع کمپرسورهای هوای فشرده

کمپرسور باد هوای فشرده

انواع کمپرسورهای هوای فشرده

کمپرسور هوای فشرده،کمپرسور باد هوای فشرده
کمپرسورها یا تجهیزات تامین هوای فشرده در طرحها و اندازه ههای متنوعی ساخته می شوند به طوری که بتوانند نیاز های هوای فشرده را برای کاربردهای متنوع تامین کنند. احتمالا ابتدایی ترین وسیله ای که همه ما برای تامین هوای فشرده کاربرد کرده ایم تلمبه دوچرخه باشد.

تلمبه نیز یک کمپرسور هوای فشرده است که از یک سیلندر و یک پیستون ساخته شده و به صورت دستی پیشه می کند. کمپرسورهای صنعتی قاعدتا از یک منبع انرژِی سایر کاربرد می کنند، مثلا انرژیِ الکتریکی.

 

تلمبه دوچرخه،یک نوع کمپرسور باد

تلمبه دوچرخه، همانطور که گفته شد مکانیزم ساده ای دارد و وسیله نکوداشتن است که توسط آن می نا به شرح اجزای اصلی کمپرسورهای هوای فشرده پرداخت. تلمبه از یک لوله فولادی راز و منتهی بسته یک پیستون و یک میله پیستون ساختن شده است. در انتهای میله، پیستون یک بخش T شکل هستی دارد که وسیله انتقال انرژِی، به میله پیستون است.پایه زیرین تلمبه هم یک تکیه گاه، برای تکیه ک دادن ان بر روی زمین است و هم شیلنگ برونرفت هوای فشرده به ان وصل می شود.پیستون مجهز به یک پولک چرمی، برای اب بندی است.

وقتی پیستون به ذیل جنبش دیتا می شود، هوای زیر پیستون فشرده شده و از داخل شیلنگ و شیر یک طرفه بیرون می شود.شیر یک طرفه، برای بازداری از برگشت هوای فشرده از شیلنگ به تو سیلندر لازم است.وقتی پیستون به بالا کشیده می شود به انگیزه ایجاد یک خلا نسبی، هوا از قسمت بالای پیستون لبه های پولک چرمی را ساحل زده، و وارد سرنوشت ذیل پیستون می گردد.

بدین ترتیب تلمبه اماده حرکت بعدی می شود. در واقع پولک چرمی هم وظیفه اب بندی پیستون و هم وظیفه شیر یک طرفه برای ورود هوا به داخل تلمبه را بر دوش دارد.

از این تلمبه های ساده می طاقت برای سپریدن کارهای دیگری، غیر از باد کردن چرخهای دوچرخه نیز کاربرد کرد.البته چون تلمبه های دستی با نیروی انسان پیشه میکنند، باید انرژی زیادی برای انجام شغل صرف کرد که برخی مواقع اوقات کاری خسته کننده یا حتی غیر ممکن می شود. در اینگونه موارد باید از کمپرسورهای مکانیزه دیگری استفاده کرد.

یکی از دو گروه اصلی کمپرسورهای باد، دمنده ها هستند.دمنده در واقع کمپرسورهایی هستند که خفگی اندکی تولید می کنند، و معمولا جزو کمپرسورها محسوب نمیشوند.دمنده ها قاعدتا برای جابه جا کردن حجم زیاد هوا، از نقطه ای به نقطه سایر به کار می روند و از انها به عنوان هواکش بهره‌گیری می شوند.

همچنین برای دمیدن هوا تو یک مایع ،و یا برای جابه جا کردن مواد پودری شکل نیز می تاب از دمنده ها بهره‌گیری نمود. برای به شغل گیری درست دمنده ها لازم است درک حقیقت از شیوه عملکرد و محدودیتهای آن داشته باشیم. در بسیاری کاربردهای صنعتی، از کمپرسورهای پر تنگنا بهره‌گیری می شود در حالی که چه بسا به کار گیری دمنده در آن کاربرد ها پسندیده تر باشد. برای تشخیص این موارد لازم است که دمنده ها بهتر شناخته شود.

گروه سایر کمپرسورها ، کمپرسورهای پرفشار هستند.این کمپرسورها به راستی هوا را فشرده می کنند و خپگی در خروجی انها به حدود ۳۵-۲۰۰psi می رسد. در این کمپرسورها شش روش برای بریده کردن هوا مورد بهره‌گیری میگیرد.

کمپرسورباد تلمبه

ساختمان یک تلمبه دو چرخه

 

دمنده های قفس سنجابی

دمنده های قفس سنجابی رایج ترین و پرمصرف ترین دمنده ها نیز محسوب می شوند. این دمنده ها را می طاقت در اغلب سیستمهای گرمایش و تهویه مشاهده نمود.این گونه دمنده ها، هوا را به خوبی جابه جا می کند.این دمنده از یک پروانه، که قفس سنجاب نیز نامیده می شود ساخته شده است که آشکارا بر روی شفت یک موتور AC نصب می گردد. مونتاژ پروانه بر روی شفت موتور، به اسانی سپریدن میگیرد و بین این دو بدنه دمنده قرار گرفته است.

پروانه به راستی شمار زیادی پره تیغه ای است، که بر اساس یک طرح استوانه ای به هم وصل شده اند. پروانه معمولا با سرعت نزدیک ۳۴۰۰ RPS می چرخد، و با این چرخش هوا از سرنوشت ورودی دمنده به طرف محیط خارجی بدنه رانده می شود، سپس با عبور از محل گردهمایی هوا به طرف دهانه خروجی دمنده هدایت می گردد.

دمنده قفس سنجابی

دمنده قفس سنجابی

 

دمنده فرار از مرکز

دمنده گریزازمرکز را می توان در سیستمهای گرمایش مرکزی و تهویه مطبوع به کار برد. شیوه جریان و هدایت هوا ،در این دمنده ها همانند دمنه های قفس سنجابی است، اما فشار هوای خروجی دمنده های گریز از مرکز بالاتر است ،بنابراین در سیستمهایی که بیچارگی به برپایی ناسازگاری اختناق اغلب می باشد، بهتر است از این دمنده ها کاربرد شود. دمنده های گریز از مرکز از عقیده ساختار و عملکرد ،نیز به دمنده های قفس سنجابی شباهت اکثریت دارند ولی پره های فرمان در انها به چهره تیغه های بست است،که در جهت شعاعی پیمان گرفته اند. پره ها بر روی یک صفحه دایره ای شکل نصب شده اند و صفحه به شفت موتور متصل میگردد.

در دمنده های گریز از مرکز بزرگ، گردش موتور از راه یک تسمه به اجازه انتقال می یابد. بدنه دمنده های گریز از مرکز از ورقهای فولادی جوشکاری شده ساخته می شوند. وقتی پروانه می چرخد، هوا ازخارج دمنده به درون ان کشیده می شود و به واسطه نیروی گریز از مرکز به طرف محیط خارجی بدنه پرتاب می گردد. هوا سپس به طرف دهانه خروجی دمنده هدایت شده و با شدت بسیار از انجا خارج میشود.

دمنده گریز از مرکز
دمنده گریز از مرکز

 

دمنده های با چرخش هوای مکرر

دمنده های با چرخش هوای مکرر، قادرند خپگی هوای بالاتری را در خروجی برپایی کنند.از این دمنده ها معمولا برای هوادهی مایعات کاربرد می شود، زیرا می توانند فشاری برابر با ۳٫۵Psi فرآوری نمایند. از این دمنده ها میتوان برای ایجاد تنگنا منفی ،و به عنوان پمپ خلاء نیز استفاده کرد.پروانه این دمنده ها به صورت یک دیسک سنگین است که تعداد زیادی پره به چهره شعاعی در پیرامون بیگانه ان پیمان گرفته اند .

پروانه و بدنه در این دمنده معمولا به طور سر راست ،بر روی موتور نصب می شوند. وقتی فرمان می چرخد هوا از دهانه ورودی به داخل بدنه کشیده می شود، و به صورت فرار از مرکز به طرف پیرامون بیگانه بدنه پرتحمل می گردد. فرم بدنه در اطراف پره ها به نوع ای ساده است، که هوا در نشانه برخورد به بدنه مجددا به طرف مرکز منحرف شده و دوباره وارد فضای بین پره ها می گردد.

کمپرسور چرخش هوا

یک دمنده یا کمپرسور با چرخش هوای مکرر

 

دمنده های بادامکی

دمنده های بادامکی، در واقع پمپ هایی با جابه جایی مثبت هستند که دو پروانه بادامکی شکل دارند، و در استعمال های مختلفی می نا از انها بهره‌گیری کرد. این گونه دمنده ها نیز قادرند اختناق قابل توجهی در خروجی خویش فرآوری کنند. این دمنده ها در ریشه-بن-بیخ برای تهویه هوای داخل تونلهای معادن بزرگ طراحی شدند.

اما کاربردهای دیگری نیز پیدا کردند.این دمنده ها را در موتورهای دیزل دو زمانه صنعتی نیز برای شارژ هوا به درون سیلندرها استفاده می کنند. یکتا دیگر از کاربردهای این نوع دمنده ها ،پمپاژ مرحله نخست در سیستم های برپایی خلاء می باشد. از این دمنده ها گاهی اوقات برای اندازه گیری میزان شدت جریان گازعبوری از یک مسیرنیز استفاده می گردد.

 

کمپرسور باد با رینگ مایع

کمپرسورهای با رینگ مایع نیز در گروه دمنده ها قرار دارند.در این گونه کمپرسور ها، با توجه به اینکه پره های آن به وسیله رینگ مایع اب بندی شده اند، جابه جایی هوا بدست پره ها به طور موثری اتمام می شود. نحوه عملکرد این کمپرسور ها همانند پمپهای پره ای است .

کمپرسور های رینگ مایع یک فرمان دارند که به چهره خارج از مرکز در بدنه پیمان گرفته است. این پروانه، پره های قاشق مانندی دارد و چندی مایع رقیق همانند اب ، نیز داخل بدنه وجود دارد. وقتی دستور شروع به چرخش می کند، آب در پرتو پدیده فرار از مرکز به چهره حلقه ای در پیرامون بدنه آغاز به گردش خواهد کرد، و در میان بدنه یک فضای خالی برای جابه جا کردن هوا باقی می ماند . انتهای پره ها درون حلقه اب پیمان دارد، و با چرخش این دو نسبت به هم حفره های هوایی منبسط شونده و منقبض شونده ای ایجاد می شود.

که باعث می شود هوا از دهانه مکش وارد کمپرسور شده و از دهانه برونرفت خارج می گردد.این سوراخ های هوایی در سرنوشت دهانه مکش انبساط می یابد، و باعث مکش هوا می شود و در دهانه خروجی منقبض شده و مایه افزایش خفقان و برونرفت هوا می گردد.ممکن است چندی مایع به به اتفاق هوا بیرون شود. پس در این کمپرسورها لازم است برای مقاوم نگهداشتن حجم مایع، به شیوه مناسبی مایع کم شده به داخل بدنه شارژ شود.

کمپرسور باد رینگ مایع

کمپرسور باد با رینگ مایع

 

کمپرسور باد دیافراگمی

پمپ هایی دیافراگمی، اولین نوع کمپرسور های راستین هستند که در این تقسیم معرفی می شود. این کمپرسور ها را می نا برای کارهای سخیف خانگی و تفریحی به شغل گرفت، و عملکرد ساده ای دارند. با چرخش گرایش لنگ دیافراگم به طرف بالا و ذیل جنبش می کند .وقتی دیافراگم پایین می اید، هوا از دهانه ورودی وارد محفظه پمپ می شود.وقتی دیافراگم به بالا جنبش می کند هوای ورودی به محفظه از دهانه خروجی خارج می گردد.

فشار هوای خروجی این کمپرسور معمولا از ۶۰ PSI دست درازی نمی کند. دیل این فرمایش این است که دیافراگمهای لاستیکی نمی توانند کشمکش اختناق بسیار را در هر دو سو خود بردباری کنند و در ضمن ثبات انها در حرارتهای بالا تفریق می یابد.

کمپرسور باد دیافراگمی

سیکل عملکرد کمپرسور دیافراگمی

 

کمپرسورهای پیستونی

کمپرسور های پیستونی، رایج ترین نوع کمپرسور حقیر باد هستند که کاربردهای متنوعی صنعتی و خانگی دارند. این کمپرسور ها نیز ساختار ساده ای دارد ارزان قیمت و بادوام هستند.این کمپرسورها ممکن است خیلی کوچک و بدون اندوختگاه باشند، و یا به چهره یک مکنده چند سیلندر نیرومند ساخته شوند.

این گونه کمپرسور ها را میتوان در بیشتر گارگاهای تعمیر خودرو و اتوسرویسها پیدا کرد. عملکرد کمپرسورهای پیستونی، شبیه کمپرسور های دیافراگمی است با این تفاوت که در انها به جای دیافراگم از یک سیلندر و پستون برای مکش و تراکم کاربرد می شود.

 

کمپرسور های پیچی

این کمپرسور ها توان بالاتری در بی گمان ۴۰-۵۰۰hp دارند، و در صنایع اجل معمولا از انها بهره‌گیری می شود.در اغلب صنایع علیرغم تفاوت انها می طاقت کمپرسورهای پیچی خرج کمتری برای تامین هر فوت مکعب هوا، نسبت به کمپرسور پیستونی صرف می کنند و این جزو مزایای انها محسوب می گردد. از دسته معایب کمپرسورها پیچی می توان به پیچیدگی ساختار انها، مشکلات تعمیر و عمر کاری کوتاهی تر اجزای انها اشاره نمود.

با توجه به ویژگی های کمپرسور های پیستونی وپیچی، امروزه به ندرت می نا کمپرسور های پیستونی با نا بالای ۳۰ hp پیدا کرد، و اصلا کمپرسورهای پیستونی با تاب بالاتر از ۱۰۰hp ساخته نمی شود. در محدوده تاب ۴۰-۵۰۰hp کمپرسورهای پیچی تاکنون اقتصادی ترین گونه کمپرسورهای باد بوده اند.

کمپرسور باد پیچی

کمپرسور باد پیچی

اجزا به کار رفته در یک مجموعه کمپرسور پیچی، بسیار است و همین شمار و پیچیدگی اجزاء فهم عملکرد سیستم را کمی سخت می کند. در برخی کمپرسور های پیچی، موتور مستقیما بر روی بدنه کمپرسور نصب می شود. در بعضی از انواع سایر نیز گردش موتور از راه تسمه، به شفت کمپرسور منتقل می شود. در سرنوشت ورود هوا به کمپرسور، فضایی برای تجمع هوا و ورود به فضای پیچها هستی دارد. در این تقدیر یک شیر مهار هوای ورودی نیز تعبیه شده است.

وظیفه این شیر کنترل میزان هوای ورودی به کمپرسور، برای مهار میزان خروجی کمپرسور می باشد. در انتهای پیچهای تراکم هوا فضایی برای تجمع هوای فشرده، و انتقال ان به محفظه جدایش روغن در نظر گرفته شده است.

 

توربو کمپرسورها

این کمپرسور ها، در مواردی به کار میروند که حجم خیلی زیادی هوای فشرده مورد در بایستن باشد. مثلا در عملیات سندپلاست و کارخانجات و خودروسازی و هواپیماسازی هزینه تولید هوای فشرده، با توربوکمپرسور ها نیز زیر است. معمولا طاقت توربوکمپرسور ها، بیش از۲۵۰hp است و طاقت بزرگترین توربو کمپرسور ها به ۵۰۰۰hp نیز می رسد.به علت هزینه بالا غالبا در مراکز تولیدی هوای فشرده، با توربوکمپرسور دستگاه توربو کمپرسور رزرو در عقیده نمی گیرند. پس اگر توربوکمپرسور در چنین مرکزی از پیشه بیفتد، هوای فشرده باره احتیاج کارخانه قطع خواهد شد.

چنین وضعیتی اصلا باره قبول نیست بنابراین معمولا در کارخانه ها تولیدی، ترجیح داده می شود که به جای یک توربوکمپرسور از چند کمپرسور پیچی استفاده شود فقط ریسک قطع جریان هوای فشرده برطرف گردد.

توربو کمپرسور باد

توربو کمپرسور

 

کمپرسورهای محوری

نوعی خاص از توربوکمپرسورها، کمپرسورهای محوری هستند.کمپرسورهای محوری، اندازه بزرگی دارند و خرج فرآوری هوای فشرده، توسط آنها از اتمام گونه ها کمپرسور های سایر پایین تر است. توان کمپرسورهای محوری، معمولا بالاتر از ۱۰۰ hp است، و معایب انها همانند به توربوکمپرسور ها می باشد.

کمپرسور های محوری از نظر ظاهری شبیه کمپرسور در موتور های جت است.

کمپرسور باد محوری

کمپرسور محوری

 

کمپرسورهای تزریقی

یکی دیگر از انواع کمپرسور های هوای فشرده، کمپرسورهای تزریقی هستند.کمپرسورهای تزریقی، کاربردهای خاصی دارند و بدست کارخانه ها کمپرسور سازی خاصی ساخته می شوند.

عکس ذیل شماتیک یک کمپرسور تزریقی را پرتو می دهد. تقدیر اصلی این گونه کمپرسور، لوله ونتوری است. این لوله در یک طرف انبار- انباشتگاه کمپرسور، نصب می شود. یک مایع تحت خپگی بالا، به درون لوله ونتوری تزریق می شود. از آن شیوه به داخل انبار- انباشتگاه می پاشد. در نشانه کاهش فشاردر لوله ونتوری ،هوای خارج به تو لوله مکیده شده و به همراه مایع به داخل اندوختگاه وارد می گردد. تو اندوختگاه هوا، از مایع متمایز می شود، باعث به تقدیر پایین انبار- انباشتگاه می ریزد و هوا به تریج در تقدیر بالای مخزن فشرده می شود.

و از لوله خروجی هوای فشرده خارج می گردد.مایع جمع شده در مخزن، مجددا توسط مکنده به طرف لوله ونتوری هدایت خواهد شد. فلذا مایع درون کمپرسور گردش می کند. مایع مورد بهره‌گیری در این کمپرسور ها یک مایع با ویسکوزیته زیر می باشد.

کمپرسور باد تزریقی

کمپرسور باد تزریقی

 

 

هر سوالی در مورد کمپرسور هوای فشرده در ذیل این مقاله میتوانید مطرح نمایید تا هرچه زودتر به شما پاسخ داده شود.

انواع کمپرسورهای هوای فشرده

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google
دریافت گفت و گو