انرژی باد را درست مصرف کنیم

گرانی انرژی یکی از چالشهای بزرگ صنعتگران کشور است . این گرانی بخصوص در صنعت برق چشمگیر بوده و یکی از موانع تولید در کشور ما می تواند تلقی گردد.

صنعتگران خواسته و ناخواسته بایستی چالش بوجود آمده را مدیریت کرده تا بتوانند راه خود را در رسیدن به هدف نهائی خود هموار کنند .

در این راستا استفاده درست و بهینه از انرژی یکی از راههای مهم و استوار و ماندگار جهت رسیدن به تولید پایدار می باشد . استفاده درست از ماشین آلات صنعتی کاربرد صحیح آنها در کارهای مختلف روشهای انتقال انرژی، بها دادن به نشتی ها در مسیر استفاده و تمرین و توجیه نیروی کار و پرسنل از روشهائی است که می توان به عنوان ابزار در رسیدن به این هدف استفاده کرد .

استفاده درست از ماشین آلات به معنی این است که مثلاً در انتقال مواد می توان از پمپهای ساده مکنده و یا بلوئر ( مکنده و دمنده ) به جای کمپرسور استفاده کرد که هزینه مصرفی انرژی بالائی دارد.

در انتقال انرژی جهت استفاده بهینه و جلوگیری از افت فشار بهتر است نشتی ها را کنترل و رفع نمائیم.چرا که وجود نشتی باعث هدر رفت انرژی و کارکرد بالای کمپرسور خواهد شد .

یکی از روشهای غلط استفاده از هوای فشرده در بحث خنک کاری قطعات می باشد که باعث هدر رفت انرژی شده و کارکرد بالای کمپرسور را دربر خواهد داشت .

دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *